Toidukvaliteedikavad ja geograafilised tähised

Toidukvaliteedikava on üks Euroopa Liidu (EL) ühise põllumajanduspoliitika meetmetest, mis on kavandatud edendama maaelu ja põllumajanduslikku tootmist ning suunatud tootearendusele, traditsiooniliste toodete taasavastamisele, turustamise ja ühistegevuse edendamisele.
ELi geograafiliste tähiste kvaliteedimärkide süsteem väärtustab tootes avalduvaid piirkonnast tulenevaid eriomadusi, võrreldes samalaadsete nii‐öelda tavatoodetega, kaitstes tootjate huve ebaõiglase konkurentsi eest.

Toidukvaliteedikavad

Toidukvaliteedikava on üks Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika meetmetest, mis on kavandatud edendama maaelu ja põllumajanduslikku tootmist ning suunatud tootearendusele, traditsiooniliste toodete taasavastamisele, turustamise ja ühistegevuse edendamisele.

loe veel

Geograafilised tähised

Kvaliteedimärkide süsteemi põhiolemus seisneb selles, et tootes avalduvad piirkonnast tulenevalt eriomadused, võrreldes samasuguste nii‐öelda tavatoodetega  näiteks tooraine päritolu, toote valmistamise eripära, toote lõppomadused (lõhn, maitse, tekstuur, välimus jne).

loe veel

Viimati uuendatud 18.08.2021